"Парад РС 16 литая" - суміш для подлівки під обладнення
РС 16 лита суміш для підливання під обладнання
Опис
Позначення під час замовлення: РМд IV конструкційний ПЦ-МЗ-АП «Парад РС 16» СТБ 1464-2004
Безусадна швидкотвердна (міцність на стискання через 24 год не менш ніж 20 МПа) суха бетонна суміш литий консистенції, призначений для ремонту бетонних покриттів і високоточної анкерування обладнання та металевих конструкцій при зазоре от 20 мм.
Завдяки швидкому набору міцності, браку усадки в процесі твердіння і високої міцності зчеплення з старим бетоном, застосування цього матеріалу дає змогу встановити обладнання вже через 24 год після проведення робіт, що неабияк знижує витрати за проти «традиційними» методами.
Матеріал містить високоміцний цемент, фракціоновані заповнювали й новітні домішки. Після змішування з водою перетворюється на високорухомий розчин, якого немає.
Процес гідратації відбувається з невеликим розширенням і після закінчення його бетон має дуже високі характеристики міцності.
Попри високу рухливість, затверділий бетон має високу міцність у сучковому віці понад 20 МПа, а віком 28 сут — понад 70 МПа.
Технологічна карта на виконання ремонту бетонних і ж/бетонних конструкцій із застосуванням матеріалів «Парад», розроблена ТАО «Оргстрой», наведена тут .
Під час проведення ремонтних робіт за температури повітря й (або) основи нижче плюс 5 оС рекомендується застосовувати суміш зимового варіанта виготовлення «Парад РС 516 зимовий».
Технічні характеристики РС 16 по СТБ 1464-2004
Найменування показника |
Значення показника за СТБ 1464-2004 |
Клас за міцністю на стискання не нижчий |
В50 |
Марка з морозостійкості не нижче |
F200* (під час випробувань за другим базовим методом) |
Марка з водонепроникності, не нижче |
W8 |
Міцність зчеплення з бетоном віком 28 с, МПа, не нижче |
1,0 |
Клас за міцністю на розтяг під час вигинання, не нижчий |
Вtd6.0 |
Рекомендоване застосування
- - як підливний розчин для бетонних, кам'яних, сталевих, елементів;
- - для підливок несних елементів, опор, фундаментів машин і механізмів, швів колон у конструкціях зі збірного ж/б тощо;
- - для заливання анкерів у бетоні;
- - для заповнення ям, каверн, порожнин і вибоїн у бетоні;
- - ремонт цементно-бетонних покриттів автомобільних доріг та аеродромів, паркувальних зон на відкритому повітрі;
- - для омоночування стиків збірних бетонних конструкцій;
- — у гідротехнічному будівництві для бетонування тонкостінних густоармованих конструкцій зі складною конфігурацією, де укладання та вібрація звичайних сумішей ускладнена, а також під час бетонування монолітних облициків будівельних зрошувальних каналів різного перерізу та виробництва збірного залізобетону для меїоративного будівництва.
Відмітні риси
- - легкість у використанні (готовля до вживання суха суміш);
- - регульована консистенція;
- - високотекучий;
- - швидкий набір міцності;
- - висока кінцева міцність;
- - розширення під час пластичної фази;
- - висока швидкість набору міцності забезпечує раннє введення в експлуатацію;
- - висока адгезія до сталі та бетону;
- - немає зсідання, що забезпечує повне та рівномірне передавання навантаження на основу;
- — лита консистенція дає змогу зменшити трудомісткість під час укладання бетону завдяки винятку процесу вібрування.
Підготовка основи
Перед встановленням обладнання з поверхні фундаменту видаліть зруйнований бетон за допомогою легкого перфоратора, голчастого пістолета або водоструминного встановлення.
Зробіть поверхню шорсткою до 5 мм.
Ретельно очистьте болти та опорну поверхню основи станини (опорну плиту обладнання) від жирових олійних плям, пилу та інших забруднень, які можуть перешкодити гідратації цементу.
Перевірте, щоб на основі станини були підготовлені отвори для випуску повітря.
Перед початком робіт бетон фундаменту необхідно просочити водою. Надлишок води видалити стисненим повітрям або ганчіркою.
Переконатися за допомогою рівня, поміщеного на основу станини, у точності встановлення обладнання.
Чи не передається вібрація на обладнання, що працюють поруч верстатів. Якщо таке передавання відбувається, то роботу цих верстатів треба тимчасово тимчасово зупинити, як мінімум на 10-12 год (за температури +23 °C), на період початку набору міцності бетону, для того, щоб виключити вплив вібрації на ступінь зчеплення бетону з основою станини.
Опалубка має бути виготовлена з міцного водонепроникного матеріалу, надійно закріплена, бути герметичною, унеможливлювати витікання цементного молочка, витримувати тиск суміші в період заливання, розрівнювання та закінчення робіт.
З боку, звідки буде заливатися розчин, необхідно передбачити проміжок у 150 мм між опалубкою й стороною основи станини обладнання.
З бічних боків треба передбачити проміжок не менш ніж 50 мм між опалубкою й бічними сторонами станини.
Для заливання розчину можна використовувати розчинонасоси, лійки тощо.
Приготування
Суху суміш висипають у воду та ретельно розмішують доти, поки не отримають густу однорідну пластичну масу без грудок. Співвідношення сухої суміші до води має бути: на 1 кг суміші орієнтовно 0,11-0,13 л води.
Ретельно перемішайте суміш упродовж 1-2 хв.
Для змішування рекомендується використовувати низькообертовий механічний міксер або дриль, щоб уникнути зайвого залучення повітря в розчин.
Приготований розчин зберігає життєздатність упродовж 1 год (за температури плюс 20 о С).
Проведення робіт
Роботи проводять за температури від 5 до 25 °C у суху погоду.
Щоб уникнути захоплення повітря, заливати розчин треба безперервно й тільки з одного боку. Забороняється заливати розчин із двох протилежних сторін.
Захоплене повітря треба випускати через отвори, попередньо зроблені в опорній плиті.
Стежити за тим, щоб розчин повністю заповняв простір між опорною плитою й обладнанням.
Ущільнення литий бетонний змішувач відбувається під дією власної ваги. Необхідно лише незначне штикування в місцях примикання суміші до опалубки або вертикальної поверхні "старого". бетону.
Після розподілу такої суміші виробляють її профільування за допомогою легкого шаблону (металевого або дерев'яного), що переміщається по опалубці.
Товщина заливки за один захід можлива за наявності опалубки до 100 мм. За більшої товщини необхідно заливати кілька шарів. Кожен шар заливається після достатнього затвердіння попереднього шару з обов'язковим зволоженням поверхні, на яку наноситься подальший шар (метод мокрое на мокро).
Дефекти поверхні бетону мають бути усунуті за допомогою інвентарного інструменту (гладилок, кельм).
Шорсткість поверхні бетонного покриття треба влаштовувати через 15-30 хв після того, як поверхня свіжоукладеного бетону стане матовою.
Вказівки з анкерування та заморожування стиків
Під час застосування матеріалів на цементній основі для анкерування та заморожування стиків треба суворо дотримуватися послідовності:
- Очищення бетонної основи від незакріплених або слаботримуваних частин, пилу, оливи, залишку опалубного мастила, цементного молочка.
- Очищення стрижнів арматури, болтів та інших металевих деталей, які будуть залити анкерувальною сумішшю, від слідів корозії залізною щіткою або методом абразивоструминного очищення.
- Оброблення всіх металевих деталей, які будуть занурені в анкерувальну суміш, ґрунтовку «Парад Г-86» (або Г-586 у зимову пору). Цей матеріал на цементній основі має гарну адгезію як до бетону, так і до металу. Він забезпечує стійкість металу до корозіїв умов лужного середовища анкерувального складу на цементній основі. Отже, застосування цього матеріалу істотно збільшить термін експлуатації нової споруди та продовжить термін експлуатації відремонтованої ділянки. Ґрунтовку-праймер треба готувати та наносити в суворій відповідності до інструкції на застосування.
- У разі потреби — загрублення цементної основи. Шорсткості мають мати розмір не менш ніж 3 мм.
- Просочення всіх бетонних поверхонь водою до насичення.На цьому етапі важливо стежити, щоб води не було зайвої кількості, оскільки надмірна вода може істотно вплинути на худорлявий бік на міцність характеристики підливального складу.
- У разі дотримання перерахованих вище вимог віброущільнення не потрібне.У разі заповнення вузьких швів і пазух рекомендується ущільнення металевим стрижнем.
Витрата: для приготування 1 м3 розчину необхідно 1950-2000 кг сухої суміші
Догляд за свіжозвудженим матеріалом
Після виконання робіт необхідно забезпечити ретельний догляд за нанесеним покриттям. Для догляду використовують стандартні методи догляду за цементовмісними матеріалами.
Обов'язково треба зволожувати поверхні після того, як ремонтний матеріал спіймався й не буде небезпеки змиву матеріалу з поверхні бетону. Змочувати водою необхідно впродовж 3 діб 2-3 рази на день із витратою води 1-3 л/м2.
У разі використання ремонтних матеріалів за температури повітря (поверхні основи) вище ніж 25 °C усі поверхні, відкриті для повітря, мають бути оброблені плівкоутворювальним складом "Парад СП".
У разі неможливості зволоження поверхні водою рекомендується нанести плівкоутворювальний склад "Парад СП".
Додаткові рекомендації щодо догляду за бетонною поверхнею тут.
Гарантійний термін зберігання 6 місяців від дати виготовлення. Зберігати в закритих приміщеннях за відносної вологості повітря не більш ніж 70% на піддонах, укритих термоусадковою плівкою в щільно закритому пакованні.
Паковання: мішки паперові з поліетиленовою вкладкою по 25 кг.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Парад |
Країна виробник | Білорусь |
Упаковка | Мішок паперовий |
Фасовка матеріалу (л) | 25 |
- Ціна: 1 ₴