
Добавка РСАМ для виготовлення безусадочного цементу, напрягаючого цементу марки НЦ-1 або НЦ-2
Добавка РСАМ
Опис
Позначення під час замовлення: Добавка РСАМ СТБ 2092-2010
Модифікатор РСАМ — це мінеральна добавка, яка вводиться в звичайний бездобавковий портландцемент для отримання бетону та розчинів з унікальними властивостями.
До того ж, якщо в конструкціях зі звичайного бетону на портландцементі через невисоке значення граничної розтяжності бетону доводиться влаштовувати деформаційні шви, то під час використання бетонів із домішкою РСАМ від температурних швів можна відмовитися і отримати безшовні конструкції великої протяжності (наприклад, фундаментальні плити, підлоги тощо).
Введення модифікатора РСАМ у процесі приготування бетонної суміші регулює енергію розширення зв'язувального, це й дає змогу отримувати бетони для збірного та монолітного будівництва як із компенсованою усадкою, так і напружують із різною енергією самонапруги, забезпечуючи високу якість виробів.
Портландцемент із добавкою РСАМ має всі позитивні якості бездобавного та напружуваного портландцемента й додатково забезпечує в бетонах (розчинах):
- Повну водонепроникність (W10-W20),
- Виняток зсідання та її негативних наслідків;
- Підвищену морозостійкість (зокрема в солях);
- Підвищену стійкість в агресивних середовищах;
- Високу міцність під час розтягування.
Фізико-хімічні показники модифікатора РСАМ
Найменування показника |
Значення показника за СТБ 2092-2010 |
Зовнішній вигляд |
Сиручий порошок кольору від світло-бежевого до світло-коричневого |
Щільність, кг/м3 |
2750 – 3000 |
Вологість, % не більш ніж |
0,1 |
Тонкість помелу: питома поверхня, м2/кг, не менш ніж залишок на сите із сіткою No 008, %, не більш ніж |
300 15,0 |
Вміст, %: оксида алюминия (Al2O3) ангідриду сірної кислоти (SO3); хлор-іонів, не більш ніж |
6,0-10,0 20,0-30,0 0,1 |
Лінійне розширення, %, не менш ніж |
0,1 |
Самонапруження, МПа, не менш ніж |
1,0 |
Застосування для резервуарів питної води |
Дозволяється |
Сфера застосування модифікатора РСАМ
- 1 Для отримання безусадного цементу за СТБ 942-93, цементом марки НЦ-1 або НЦ-2 за СТБ1335–2002, а також для приготування бетонів і розчинів із компенсованою зсіданням, зокрема:
- - стіни, бетонні плити, зборний бетон:
- - резервуари для води;
- - підземні шахти;
- - бетон для дорожніх покриттів;
- - армування верхівок трубчастих сталевих свай;
- 2 Для підвищення міцності теплоізоляційних автоклавних комірних бетонів
Застосування модифікатора РСАМ під час виробництва теплоізоляційних автоклавних комірних бетонів
Під час введення до складу бурштинової суміші від 1 до 5% модифікатора РСАМ (від маси сухих компонентів) спостерігається чимале збільшення міцності.
Найбільша міцність для комірського бетону марки за щільністю D400 і D500 досягається під час введення в сировинову суміш 5% РСАМ.
Для комірного бетону марки за щільністю D200 і D300 вже під час введення 3% РСАМ спостерігається чимале збільшення міцності.
Збільшення міцності ячеристого бетону в присутності модифікатора РСАМ, порівнюючи з комірним бетоном без модифікатора, становить: в 1,9 раза для бетону з об'ємною масою 400-500 кг/м3 на 1,5-1,6 раза для бетонів з об'ємною масою 200-300 кг/м3.
Це означає, що використання модифікатора РСАМ дає змогу отримати міцність комірного бетону зі щільністю 200-300 кг/м3 на рівні міцності бездодаткового бетону зі щільністю 500 кг/м3.
Розроблені склади бурштинового бетону з модифікатором РСАМ можуть бути рекомендовані для виготовлення несних і ограджувальних конструкцій, а також для конструкцій теплоізоляційного призначення. Ячеристий бетон на сьогодні особливо потрібний, оскільки він є практично єдиним будівельним матеріалом, що дає змогу виготовляти одношарову стіну, яка не потребує додаткового утеплення.
Застосування модифікатора РСАМ у складі розчину або бетону на основі портландцементу
Опис
Модифікатор РСАМ — це мінеральна добавка, яка вводиться в звичайний бездобавковий портландцемент для отримання зв'язувального з унікальними специфічними властивостями: безусадного цементу, що напружує цемент марки НЦ-1 або НЦ-2, а також із компенсованою зсіданням усадкою.
Відмітні риси
♦ Застосування в складі бетону зв'язувального на основі портландцементу та модифікатора РСАМ дає змогу поліпшити експлуатаційні характеристики бетонів. За однієї й тієї ж витрати зв'язувального введення модифікатора РСАМ до складу бетону неабияк збільшує міцність, як під час стиснення, так і під час згину, а також підвищує морозостійкість і водонепроникність і, найголовніше, знімає проблему виникнення тріщин.
♦ Основною перевагою бетонів із модифікатором РСАМ є компенсація зсідання або отримання залишкового розширення й самонапруги завдяки використанню компонентів розширювальної дії в мінеральній частині домішки.
♦ Застосування модифікатора РСАМ забезпечує також тривалу зберігання рухомості сумішей.
♦ Модифікатор РСАМ дає змогу отримувати високоміцні дрібнозернисті та важкі бетони з міцністю на стискання 40-80 МПа, зокрема з високою ранньою міцністю до 25 МПа віком 1 добу; самоущільний бетон із міцністю на стискання 50-80 МПа; легкі бетони з міцністю на стискання 45-65 МПа.
♦ Завдяки самоущіпленню структури бетонного каменю й істотному зменшенню кількості відкритих пор бетони на основі цементів, що напружують, мають підвищену морозостійкість, а завдяки щільній дрібнозернистій структурі та сульфатостійкості.
♦ Бетони з модифікатором РСАМ мають високий коефіцієнт зчеплення зі старим бетоном. Це дає змогу ефективно застосовувати їх під час ремонтно-відновних робіт і посилення конструкцій. Все це дає змогу без високих додаткових витрат забезпечувати підвищені експлуатаційні властивості споруд.
♦ Під час зведення масивних конструкцій застосування модифікатора РСАМ дає змогу знизити екзотермію бетону (завдяки мінімальним витратам цементу для досягнення відповідного проєкту класу бетону за міцністю та марки за водонепроникністю), а також забезпечити підвищену усадну та термічіську тріщиностійкість конструкцій.
Сфера застосування бетонів із модифікатором РСАМ
Особливо ефективне застосування таких бетонів у конструкціях і спорудах, до яких пред'являються високі вимоги щодо тріщиностійкості, водонепроникності та довговічності:
- ємності різного призначення, включно з очисними спорудами, насосними станціями та плавальними басейнами;
- підземні конструкції будівель і споруд, зокрема тунелі метрополітенів;
- труби напірні та безнапірні, зокрема великих діаметрів (до 6 м);
- конструкції великої протяжності — покриття аеродромів, доріг, мостів, трибун стадіонів, основи штучних ковзанів і полів; підлоги цивільних і промислових будівель, включно з цехом м'ясопереробних комбінатів;
- збірно-монолітні висячі оболонки покриттів великих прольотів;
- легкобетонні елементи житлових будівель: стіни, плити збірного безхребетного даху, а також балконів і лоджій;
— омонування збірних фундаментів під потужні турбоагрегати, захисні споруди проти радіонуклідів, ущільнення стикових з'єднань, ремонтно-відновні роботи.
Технічні характеристики бетону з модіцикатром РСАМ
Зв'язувальна, що складається із суміші модифікатора РСАМ із портландцементом (без мінеральних добавок) забезпечує у віці 28 діб лінійне розширення не менш ніж 0,1%, самонапруження не менш ніж 1,0 МПа.
Для отримання безусадного або напружувального цементу марки не нижче ніж НЦ-1, бетонів і розчинів із компенсованою зсіданням умістом модифікатора РСАМ треба вживати від 10 до 15% від загальної маси цементу та РСАМ.
Гарантійний термін зберігання — 12 міс від дати виготовлення. Зберігати в критих сухих приміщеннях. У процесі зберігання має бути забезпечена збережність і герметичність упаковки
Приготування бетону з модифікатором РСАМ
Модифікатор РСАМ під час виробництва бетонів не вимагає спеціального обладнання, оскільки введення домішки може здійснюватися за прийнятими на бетонозмішальних вузлах схемах приймання, зберігання й подавання сировини.
Приготування бетонних (розчинних) сумішей необхідно здійснювати тільки в механічних змішувачах (ручне перемішування не рекомендується). Під час приготування бетонної (розчинної) суміші модифікатор PCАМ може вводитися в змішувач, як із портландцементом, так і зі щебенем і піском. Але водночас необхідно забезпечити ретельне механічне перемішування і точне дотримання заданого співвідношення з портландцементом за масою. Під час приготування бетонних (розчинних) сумішей із модифікатором РСАМ також можна додатково використовувати й інші домішки (пластифікувальні, протиморозні, повітрозахоплювальні, комплексні та ін.).
Додавання модифікатора РСАМ ручним способом:
1 Вивести наповнення змішувального відділення інертними матеріалами (пісок, щебінь).
2 Засинати модифікатор РСАМ у необхідній кількості у ваговий дозатор.
3 Зробити подавання цементу.
4 Сповісти перемішування упродовж 5-10 хвилин.
5 Забити водою.
Додавання модифікатора РСАМ механізованим способом:
1 Вивести наповнення змішувального відділення інертними матеріалами (пісок, щебінь).
2 Засипати модифікатор РСАМ у необхідній кількості у ваговий дозатор.
3 Зробити подавання цементу.
4 Сповісти перемішування упродовж 5-10 хвилин.
5 Забити водою.
Регулюючи енергію розширення зв'язувального, модифікатор РСАМ дає змогу отримувати бетони для збірного та монолітного будівництва як із компенсованою усадкою, так і цементи, що напружують, з різною енергією самонапруги, забезпечуючи високу якість виробів.
Напряжні цементи характеризуються розширенням під час твердіння, що надає виготовленим на його основі збірним і монолітним залізобетонним конструкціям попереднє об'ємне самонапруження, унаслідок чого ці конструкції, названі самонапруженими, набувають повної водонепроникності, високої міцності, що набирається якнайшвидше, корозійної стійкості.
Застосування самонапружених конструкцій у будівництві дасть змогу отримати чималу економію металу. Аналіз вітчизняного та закордонного досвіду використання цементу, що напружує, показує, що застосування 1 т такого цементу дає змогу отримати економію арматурної сталі від 60 до 90 кг.
Вивчення процесу гідратації цементів на розширювальних добавках і бетонів на їхній основі показало, що швидкість утворення продуктів гідратації, що викликають розширення в системі та зростання міцності, істотно залежить від кількості модифікатора РСАМ.
Отже, властивості бетону можна регулювати за допомогою зміни кількості останнього.
Дослідження, проведені в УП «Інститут Белніїс», показали, що з використанням модифікатора РСАМ можна отримувати бетони з прогнозованими властивостями. Ці властивості бетонів були успішно використані під час зведення низки споруд у Мінську.
Під час встановлення бетонних покриттів у конструкціях великої протяжності здебільшого необхідно виконувати деформаційні температурно-усадкові шви. Водночас наявність швів знижує такі експлуатаційні якості покриттів, як-от рівновага, у спортивних спорудах і водонепроникність і довговічність у покриттях підлог.
Використання в таких бетонах модифікатора РСАМ дасть змогу отримати бетони з прогнозованими властивостями для конструкцій великої протяжності.
Зокрема, під час зведення залізобетонної плити спортивного центру Мінс-Арена перед проектувальниками та будівельниками виникла проблема забезпечення її тріщиностійкості, тому було прийняте рішення використовувати бетон із модифікатором РСАМ.
Покриття підлог промислових будівель, спортивних та інших споруд, що являють собою порівняно тонкий шар, відбувається або за бетонною основою на ґрунті, або за залізобетонним перекриттем.
Крім спеціальних вимог щодо стійкості до зношування, ударних і агресивних впливів, безповільності тощо, до бетонних підлог пред'являються вимоги щодо тріщиностійкості та водонепроникності.
Витрата: для отримання безусадного або напружувального цементу марки не нижче від НЦ-1, бетонів і розчинів із компенсованою зсіданням умістом модифікатора РСАМ треба вживати від 10 до 15% від загальної маси цементу та РСАМ. Воно може бути змінене залежно від техніко-економічної доцільності.
Паковання Мішки паперові з поліетиленовою вкладкою 20 кг. Біг-біг поліпропіленовий 1000 кг.
Основні | |
---|---|
Виробник | Парад |
Країна виробник | Білорусь |
Упаковка | Мішок паперовий |
Вага упаковки | 20 кг |
- Ціна: Ціну уточнюйте